Behind every beautiful thing there is some kind of pain...

Klub 27 - náhoda nebo prokletí?!

21. listopadu 2012 v 22:45 | Twigg |  články

Klub 27: Je tajemná smrt muzikantů náhoda nebo snad prokletí?


Spoustu příznivců hudby si láme hlavu, proč tolik skvělých a talentovaných lidí zemřelo právě ve 27 letech. Je to snad jen náhoda?

Znáte Klub 27? Že jste o něm nikdy neslyšeli? Klub 27 je skupina hudebníků, kteří ukončili svou kariéru ve 27 letech, a to úmrtím - dobrovolným i nedobrovolným. Umělci patřící do Klubu 27 mají kromě věku i jiné společné znaky. Většinou se ani není čemu divit, že jejich život vyhasl tak brzy. Součástí jejich kariéry totiž byly drogy, alkohol a jiné návykové látky. Představme si nyní některé členy Klubu 27.

Brian Jones (1942 - 1969)

Kytarista a jeden ze zakladatelů slavné rockové kapely Rolling Stones. V roce 1959 přivedl do jiného stavu teprve čtrnáctiletou dívku Valerii Corbettovou. Netrvalo dlouho a nadaný muzikant odešel ze školy i ze svého rodného domu.
Aby toho nebylo málo, stal se Brian otcem dalších tří dětí - každé měl s jinou ženou. Od svých otcovských povinností utekl do Londýna, kde se začínali scházet členové dnes již legendární kapely Rolling Stones.
Brianovi sláva rychle stoupla do hlavy. Na některých koncertech byl Brian pod vlivem drog natolik, že nebyl schopný vystupovat.
V létě roku 1969 z kapely odešel a zanedlouho poté byl nalezen mrtvý v bazénu u svého sídla na jihu Anglie. Brianova smrt není dodnes zcela objasněna, podle všeho se ale pod vlivem drog a alkoholu utopil.


Jimi Hendrix (říjen 1942- září1970)

Kariéru Jimiho coby kytaristy nastartoval jeho otec. Jimi brkáním na struny trávil většinu svého času, ani mu při tom nijak zvlášť nevadilo, že je levák. Ve svých 18 letech se rozhodl hudbě věnovat opravdu naplno a odešel ze školy. Hra na kytaru ho ale neuživila, a tak si peníze obstarával krádežemi.
V roce 1969 vystupoval Hendrix s kapelou na slavném hippie festivalu, na Woodstocku. Zde byl hlavní hvězdou, kterou milovaly všechny "květinové děti".
Za rok ale stejní fanoušci Jimiho oplakávali, když byl na hotelovém pokoji nalezen mrtvý. Podle lékařů měl Jimi alergii na prášky na spaní a udusil se zvratky.

Kurt Cobain (20. února 1967 - 5. dubna 1994)

Kurtovo dětství bylo nepříznivě oblivněno rozvodem rodičů a neustálým stěhováním od matky k otci. Kurt byl už od dětství hodně hubený kvůli léku Ritalin, jejž bral proti hyperaktivitě. Kurt také trpěl BAP.
Několikrát byl hospitalizován kvůli těžké závislosti na heroinu stejně jako Courtney Love (manzelka). Kvůli Courtney, kvůli depresi, kvůli drogám a kvůli nemoci žaludku, kterou trpěl a kterou nikdo nedokázal pojmenovat natož vyléčit, ztrácel poslední chuť žít.
8. dubna 1994 byl nalezen ve svém domě mrtev, kde ho našel elektrikář, ale pravděpodobně se zabil o tři dny dříve, tedy 5. dubna.
Měl kulovnicí prostřelenou hlavu, zároveň byla ale v jeho krvi nalezena smrtelná dávka heroinu. Vzhledem ke zvláštnímu způsobu (podle některých neproveditelnému), jakým měla být sebevražda vykonána, se brzy poté vynořila řada spekulací o tom, že nespáchal sebevraždu, ale byl zavražděn.

Dále do klubu 27 se v posledních dvou letech "vstoupili" Amy Winehouse, Richard Turner a Nicole Bogner.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama