Behind every beautiful thing there is some kind of pain...

Tajemství

8. července 2012 v 14:42 | Twigg |  články
Tajemství, chmm ted by me lakalo napsat to své, ale asi by to nebylo moc vhodné, a tak jdu raději vymyslet neco normálního :D jen tak pro jistotu :D

Každý z nás má svá tajemství, svou třináctou komnatu která nemá býti odhalena. Já se dnes místo nesmyslného filozofování nad různými tajemstvími pustím do rozboru pohádky "TAJEMSTVÍ STARÉ BAMBITKY"

Jedna se o klasickou výpravnou pohádku ve které nechybí krásný princ, chudá dívka, chamtiví rádci a zamilovanost, ale také ji lze oznacit za aktuální a veselou.

V malém království mají krále s královnou jež doma nic neudrží a tak se vlády typicky ujímají rádci (lorenc a ferenc), kteří nemají na práci nic jineho než vymýšlení nových nesmyslných daní, jediný kdo je schopen zastat se práv chudých lidí je loupežník Karaba, který svým jednáním připomíná slovenského Jánošíka jež bohatým bral a chudým dával. Když se mu však narodí dcera Anička pověsí toto řemeslo na hřebík, ve stejný den se v královvské rodině narodí princ Tomáš a jak již správne tušíte tyto dvě děti se v dospělosti setkají. Setkáni příjde v době kdy už je situace království snačně komplikovaná, ke slovu se vsak znovu dostane loupežník Karaba a napravuje zlodějnu královských rádců.
Následní trůnu se dostává z dětské naivity a zjist´tuje jak to vlastně v jeho zemi chodí a jak mnoho bude napříště záležet na jeho vlastní odpovědnosti a jak velký význam pro něj bude mít ta, která by měla být příští královnou…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 8. července 2012 v 20:09 | Reagovat

To byla senzační pohádka. A náramně sedí do dnešní doby. Tomáš Klus to uhrál dobře, pohádka se mi líbila a podle ohlasů v okolí se líbila více lidem. :-)

2 twiggysskuuv twiggysskuuv | 9. července 2012 v 14:50 | Reagovat

taky mám takový pocit:) .. nejdrive me desila představa toma jako krasneho prince ... ale nakonec mi tak i sedel:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama