Behind every beautiful thing there is some kind of pain...

Září 2011

DEŠTĚ S PŘEKVAPENÍM aneb když padají trakaře... DOSLOVA II.

30. září 2011 v 19:32 | Twigg |  mystic
SPLNÍ RYBKY VAŠE PŘÁNÍ?

Co prší: ryby
Poslední známý případ: Severní teritorium, austrálie, 2010
Možné vysvětlení: Vodní bouře nebo tornádo přenášející migrující ryby


Déšt ryb si nedávno na vlatní kůži zažili Australané. V Severním teritoriu spadly letos na zem stovky bílých rybek.
Dělo se tak údajně po dobu dvou dnů. Někdy prý prší z nebe ryby živé jindy mrtvé, někdy dokonce úplně zledovatělé. Odborníci tento jev vysvětlují tím, že tvory zřejmě přenesl silný vítr, tornádo či vodní bouře. Jenže jak je tedy možné, že zpravidla prší jen ryby jednoho druhu? i na tohle mají odborníci odpověď, ryby jsou prý unášeny tehdy kdy migrují.
Jak ale vysvětlit případ z 19. století kdy padaly dokonce pečené ryby?.
Je také dokázáno, že ryby urazily tisíce kolometrů.. je možné, že za takové rybí deště může jen vítr?...

Víš o tom, že...

30. září 2011 v 18:12 | Twiggs diary |  články
Ahoj:))
kdyz jsem se tentokrat podívala na téma týdne... vůbec nic me nenapadlo a to se mi je ntak nestáva...tak sem si řekla, že se na to vykašlu a vůbec se mu nebud utento týden nevěnovala... a proste zase pro jednou nepřídám TT článek...
ale když jsem se nad tím později zamyslela.. napadla me otázka.. co je to vlastně společnost?... je to vše co je kolem nás... všchno čehož jsme součástí, vše co je součástí tohoto světa takže se do ní zahňují i rekordy, kuriozity, objevy nebo i nějaké převratné události... a tak opět měním názor.. a píšu tento článek:)) a ptám se Vás... Víte o tom, že..?

DEŠTĚ S PŘEKVAPENÍM aneb když padají trakaře... DOSLOVA I.

28. září 2011 v 8:57 | Twigg |  mystic
Fenomén záhadného deště nedokázali prozatím uspokojivě vysvětlit žádní meteorologové. Jaký deštník s imáme vzít v případě, že se z nebe budou snášet kameny či kusy ledu? co dělat když nám do záhonku naprší žáby nebo při víkendové grilovačce začnou z nebe padat pavouci? Jak poznáme že máme jít chytat ven mince, nebo raději nevylézat, protože nás čeká smršť rudých kapek?

ukázka mé tvorby :))

25. září 2011 v 17:15 | Twigg |  deessy
tak rozhodla sem se na svém blogu uveřejnit nejakou svou tvorbu dessů...
a nabídnout své " služby" :D pro ty kteří by měli zájem o vytvoření desingu na míru přesně podle jeho požadavků :))
stačí ->
1. svůj web:))
2. co by mělo být tématem :))
ptáte li se co za to budu chtít tak stačí jen odkaz na můj blog s tím že právě já jsem autorkou:)) ...
ted uz jen nejaká ukázka toho co jsem už stihla vytvořit :))

Dead silence

23. září 2011 v 17:18 | Twigg |  films


sice uz sem jeden "článek" na téma týdne TICHO napsala, kdyz sem tak jednou prouzdala na netu a hledala neco co byc hmohla na blog přidat.. narazila sem na tenhle filmek.. a má i příhodný název... tak proč nesoupnout další příspěvek k tomuto tématu ktere se mi i líbí ? :))

RumplCimprCampr?:D

19. září 2011 v 21:41 | Twigg |  pohádky?

RumplCimprCampr: Utrhaná těla, mrtvá novorozeňata


Verze, kterou znáte
Protože filmovou verzi téhle pohádky nenatočil nikdo od Disneyho, je méně známá než ostatní, ale u nás ji přepsal třeba Jan Werich, takže ji možná také znáte. Hlavní hrdinkou je dcera mlynáře, který ji chce provdat za prince. Král ovšem nechce, aby si jeho syn vzal nějakou chudou holku mlynáře, tak mu ten mlynář začne tvrdit, že dokáže se slámy utkat zlato. Král ji tedy unese, zavře do věže a chce, aby se předvedla. Zoufalé dívce nakonec pomůže kouzelný skřet, který jí zlato dodá, když ona slíbí, že mu věnuje své prvorozeně. Mlynářova dcera si nakonec vezme prince, mají dítě a přijde si pro něj skřet. Protože je to ale férový chlapík, dá jí šanci. Když princezna uhádně skřetovo jméno, nemusí mu dítě dávat. Má na to tři dny. Nakonec jméno skřeta zaslechne nějaký kolemjdoucí, když zrovna skřet machruje, že na jméno RumplCimprCampr nemůže nikdo nikdy přijít a tradá, princezna zachrání své děťátko.5 totálně úchylných původů pohádek

Silence, Silenzio, Schweigen, Cisza

19. září 2011 v 19:22 | Twigg |  články
Silence, Silenzio, Schweigen, Cisza, Molcanie, Silencio nebo proste jen Ticho je to naprosto prostá jednoduchá věc a přec pro enkteré z nás je to stráášlivě těžké.. mlčet...
Dovedete si ale přectavit že bysje neslyšeli tu změt zvuků? když se ráno probudíte neslyseli byste zpěv ptáků nebo někteří rachot aut... neslyšeli byste hlasy svých blízkých? ... pro mě osobně by to byla obrovská ztráta.
Ale mezi námi je spousta těch kteří tohle prožívají, kteří s tímhle musí žít... nebo i takoví kteří tyto "zvuky" nikdy nepoznali , neví jak zní šumění vody, nebo nase oblibená rockova kapela...
Někdy není nad chvilku klidu:)) nebo relax a poslech řeči přírody:)) ale nechtěla bych neslyset nic...
vlastně ani nevím co tímhle článkem chci říct.. asi nic podstatného :D ale tak dobre:D:D ...

šípková Růženka ?? :D

18. září 2011 v 21:46 | Twigg |  pohádky?

Šípková Růženka: znásilnění


Verze, kterou znáte
Další klasická pohádka od bratří Grimmů, které se chytil Disney. V podstatě vypráví o princezně, která se má v patnácti letech píchnout o vřeteno a umřít, protože jedna sudička byla naštvaná, že nebyla pozvaná na párty při jejím narození. Naštěstí jiná sudička osud zmírnila a překřtila ho na 100 let spánku, místo smrti. Jak ale ta zlá babice řekla, tak se i stalo a v patnácti se Růženka píchne a usne. Spolu s ní i celé království, které zaroste růžemi. Pak ale přijde chrabrý princ, proseká se k princezně a polibkem jí probudí. Pak se vezmou a žijí šťastně až do smrti. Znáte to.
5 totálně úchylných původů pohádek

Popelka?:D

17. září 2011 v 23:13 | Twigg |  pohádky?

01. - Popelka: Odřezávání kusů těla

Verze, kterou znáte
Tohle je pohádka všech pohádek. Je to příběh o tom, že i ze špíny a chudoby se můžete stát krásnou princeznou. Ten příběh určitě znáte: nevlastní matka a sestra krásnou Popelku nenávidí a nechávají ji celé dny pracovat, až se jí jednou zjeví kouzelná víla, dá jí pěkné šatičky, botičky a povoz z dýně a vyšle ji na bál na královský zámek, kde se Popelka zamiluje do prince. Úderem půlnoci je ale všem kouzlům konec, takže Popelka musí zdrhnout. Nechá za sebou skleněnou botku a Princ pak prohledává své království a snaží se zjistit, komu botka padne. A takhle Popelku najde.

R.I.P.

7. září 2011 v 18:15 | Twigg |  Smutné:(
I já stejně jako další spousta z Vás jsem zaregistrovala tragiskou událost která se udála v Rusku a přitom zasáhla i nekolik znás a také spoustu lidí v zahraničí i v zámoří a tou je havárie ruského letounu Jak-42 na jehož palubě cestoval tým Lokomotiv Jaroslav. Havárii přežiliy poze dvě osoby s těžkými zraněními, a přes velkou snahu lékařů jeden z nich svým zraněním podlehl. Na palubě letadla se nacházeli
Trenéři:
Brad Mc Crimmon (Kan.)
Igor Koroljov
Alexandr Karpovcev
Nikolaj Krivonosov
Jorma Valtonen (Fin.)
Brankáři:
Stefan Liv (Švéd.)
Alexandr Vjuchin
Obránci:
Karel Rachůnek (ČR)
Pavel Tarchanov
Robert Ditrich (Něm.)
Karlis Skrastins (Lot.)
Michail Balandin
Vitalij Anikejenko
Marat Kalimulin
Jurij Uričev
Ruslan Saley
Útočníci:
Jan Marek (ČR)
Josef Vašíček (ČR)
Pavol Demitra (SR)
Alexandr Galimov
Daniil Sobčenko
Ivan Tkačenko
Alexandr Vasjunov
Genadij Čurilov
Nikita Kljuchin
Alexandr Kaljanin
Sergej Ostapčuk
Arťom Jarčuk
Alexandr Romanovskij
Andrej Kirjuchin
O to větší tragédie to je že Jan Marek a Karel RAchůnek měli čerstvě narozené děti s nimiž nemohli strávit poslední chvíle života, a které si na ně ani nebudou pamatovat. Tímto nechci říct že by to pro ostatní rodiny, manželky, děti byla menší rána.
Prosím Vás tedy o vzdání úcty a to jakým koliv způsobem ať už to bude zapálení svíčky, černé oblečení, minuta ticha nebo jen vzpomínka.
Nedovolme aby tito hráči padli v zapomnění a uchovejme si je v srdcích. a Proto přeji REST IN PEACE těmto hokejovým legendám a zajisté i skvělým osobnostem... T.