Behind every beautiful thing there is some kind of pain...

enter shikari

2. srpna 2011 v 15:01 | twigg
Tak jo další z mých srdcovek je anglická kapelka která se dala dohromady roku 2003 v St Albans říká si ENTER SHIKAR podle jména lodi "Shikari" (lovec).

Takže klik CČ a jedem :)

Jde o skupinu 4 týpků, která dokázala spojit naprosto neslučitelné hudební styly-Trance, Screamo a Hardcore za což taky byli oceněni John Peel Award For Musical Innovation. Podařilo se jim to hned na prvním demo albu "Nodding Acquaintance", které natočili roku 2003, obsahovalo tři písně a zdarma jej rozdávali na prvních koncertech. Po dalších dvou demo albech následuje série koncertů v rodné Anglii i v Evropě a příprava na první plnohodnotnou desku The Zone, která se do podvědomí lidí dostala roku 2007, obsahuje 17 nových či starších písní. Tato deska zaznamenala i velký komerční úspěch obsazením 4. Místa v Britské hitparádě. Enter Shikari se stává celosvětovým pojmem a kapela objíždí největší festivaly v Evropě. Vystoupili roku 2007 jako předskokani Linkin Park v Brně, tentýž rok měli také učinkovat na Rock For People, ale díky male chybě jejich manažera který zařídil dva koncerty na stejné datum, museli svou účast zrušit. Kapela se na tomto festivalu českému publiku představila o rok později.

V listopadu ´08 pouští kapela do světa nový singl We Can Breathe in Space, They Just Don´t Want Us to Escape. Jde o předělávku starší písně a také o startovní metu k druhému oficiálnímu albu, které vycházi roku 2009 pod názvem Common Dreads, je více melodické a elektronické. Na rozdíl od debutu se písně zde zaobírají poněkud vážnějšími tématy, jako například změny klimatu, terorismus či války.

Jejich skladby se staly součástí v počítačových hrách od EA Sports - jako třeba v NHL 08 a Madden 08.
V roce 2009 vystoupili jako předkapela na Invaders Must Die tour skupiny The Prodigy a v srpnu se kapela představuje na trutnovském Open Air Music Festivalu.

Roku 2010 nebylo ani na vteřinu pochyb, že Enter Shikari jsou českému publiku dobře známí a že mají širokou fanouškovskou základnu. Jako předkapelu s sebou přivezli indie rockovou formaci Twin Atlantic ze skotského Glasgow. Když v průběhu koncertu vypadl mikrofon a nástroje, znějící aparaturu doprovázel sborový zpěv fanoušků.

Od letošního února se opět zavřeli do studia a pracují na desce třetí. Již teď do světa vpustili první skladbu s názvem Quelle Surprise. Myslím, že na jejich pražském koncertě se i této písně fanoušci dočkají. Akce se odehraje v pražském klubu Roxy, konkrétně 14. září. Ten večer s Enter Shakiri vystoupí dvě předkapely - Letlive a Your Demise. Takže se určitě máme na co těšit … T.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 selenagomez--fans selenagomez--fans | Web | 17. srpna 2011 v 12:19 | Reagovat

Jj já taky a děkuji nádherný blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama